Top Module Empty
powered_by.png, 1 kB
Potęga decycji Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator   
20.08.2010.

Fragment: "Pociąg do sukcesu" Krzysztof Piotr Łasica - darmowy e-book.

W tej lekcji dowiemy się:

  1. w jaki sposób decyzje wpływają na Twoje życie?
  2. czym naprawdę są silne decyzje?
  3. jak ważną sprawą jest umiejętność ich podejmowania?
  4. w jaki sposób nauczyć się podejmowania decyzji?
  5. co osiągniesz, potrafiąc je podejmować?
"Twój los kształtuje się w momentach podejmowania decyzji."
Anthony Robbins

Czy jest coś odkrywczego w tych słowach? Czy jesteś świadomy potężnej siły tkwiącej w decyzjach? Czy wykorzystujesz te moce w życiu codziennym? Jaki wpływ mają decyzje na moje życie? Jaki wpływ mają decyzje na moje życie? Jak zapewne wiesz, wszystko zaczyna się od Twoich myśli. To one wpływają na uczucia i popychają Cię do działania lub zatapiają w słodkim stanie bierności i gnuśności. Pomostem pomiędzy myślami i przekonaniami a wymiernymi efektami aktywności są… decyzje.

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad tym, jak ważną rolę w osiągnięciu trwałej zmiany w Twoim życiu prywatnym czy zawodowym pełnią decyzje? Czy to przypadkiem nie one poprzedzają określone działania, które kształtują Twoją przyszłość? Czy kiedykolwiek osiągnąłeś coś bez podjęcia prawdziwej decyzji? Jeśli nie zdecydowałeś jeszcze, w jaki sposób przeżyjesz kolejne 10 lat, to też podjąłeś jakąś decyzję, prawda? Jaka jest różnica między „chciejstwem”, a silną decyzją?

W rozmowach z najbliższymi często słyszysz „chciałbym więcej zarabiać, być bogaty, mieć lepszy samochód, wyjechać do pracy za granicę”. Być może Ty również w ten sposób wyrażasz zainteresowanie tym, aby się coś zmieniło. Ale czy naprawdę Twoja rzeczywistość się zmieni, jeżeli sam nic nie zrobisz w tym kierunku? Czy warto mnożyć szereg usprawiedliwień swojej bierności?

Jaka jest różnica między „chciejstwem”, a silną decyzją?

Podejmij nieodwracalną decyzję, że zaczniesz działać. Uwolnij się od strachu, uwierz w swoje siły i zdolności. Jeśli naprawdę coś postanowisz, potrafisz zrobić prawie wszystko. Dlaczego podejmowanie decyzji jest dla mnie tak istotne?

  1. Ukierunkowuje Cię na określony cel. Wiesz, dokąd zmierzasz i jaki rezultat chcesz osiągnąć.
  2. Bardzo silnie motywuje do działania. Koncentrujesz się na tym, aby wprowadzić decyzje w życie.
  3. Daje możliwość wyboru spośród różnych rozwiązań. Obserwujesz, co się sprawdza w Twoim działaniu i na bieżąco robisz ewentualne korekty.
  4. Wzmacnia wiarę we własne możliwości. Im więcej decyzji podejmujesz, tym większą masz w tym wprawę i doświadczenie. Zaczyna Ci to sprawiać radość i satysfakcję.


Jak nauczę się podejmowania decyzji?

 

  1. Na początek zacznij ćwiczyć podejmowanie prostych decyzji. Nie będziesz się wtedy obawiał, że coś nie wyjdzie i Twoje życie legnie w gruzach. Możesz zdecydować w sposób świadomy, jaki program obejrzysz w telewizji, co zjesz jutro na śniadanie lub jaką książkę motywacyjną przeczytasz w najbliższym tygodniu.
  2. Podejmuj decyzje jak najczęściej. Utrwalisz wówczas określony nawyk. Na pewno masz jakieś swoje przyzwyczajenia i doskonale. Jak nauczę się podejmowania decyzji? wiesz, że nie wzięły się one z przysłowiowego rękawa, tylko z często powtarzanych czynności.
  3. Bardzo precyzyjnie określ, co chcesz osiągnąć. Ustalenie celów i podjęcie „męskiej” decyzji ich realizacji to połowa sukcesu w drodze do osiągnięcia trwałej zmiany.
  4. W momencie podejmowania decyzji nie zastanawiaj się, jak zrealizujesz cele. To przyjdzie z czasem. Koncentracja na celu wyzwoli w Tobie tak dużą kreatywność, że zostaniesz zasypany wpadającymi Ci do głowy pomysłami. Czy nie byłoby wspaniale mieć tak potężny arsenał do swojej dyspozycji?
  5. Wyciągaj wnioski z podejmowanych decyzji, badaj, które są słuszne, a które się nie sprawdzają i na bieżąco rób korektę kursu, który obrałeś.
  6. Konsekwentnie wprowadzaj decyzje w życie, ale nie upieraj się nad sposobami ich realizacji. Ważne są przecież nie metody działania, a rezultaty. To tak, jak w znanym powiedzeniu: „Aby zjeść obiad, niekoniecznie musisz kupować restaurację”.

 Co osiągnę, opanowując sztukę podejmowania decyzji?

 

  1. zaczniesz kontrolować swoje życie;
  2. zrealizujesz postawione cele;
  3. wzmocnisz wiarę we własne możliwości;
  4. zmienisz błędne przekonania o tym, co jest możliwe, a co nie; Co osiągnę, opanowując sztukę podejmowania decyzji?
  5. nauczysz się wyciągać wnioski z własnych błędów;
  6. wprowadzisz trwałe zmiany we własnym życiu i najbliższym otoczeniu;
  7. staniesz się człowiekiem odpowiedzialnym;
  8. wykorzystasz nadarzające się okazje, aby realizować marzenia.

Ćwiczenie na dziś
A teraz pomyśl o trzech sprawach, niekoniecznie największego kalibru,
które odkładałeś na później. Wyznacz konkretny termin ich realizacji
i doprowadź je do finału. Zdecyduj natychmiast.
Podejmij również decyzję, że aktywnie będziesz uczestniczyć w całym
kursie Pociąg do sukcesu, wykorzystując wszystkie zawarte w nim
narzędzia. Zacznij działać. Rezultaty Twoich decyzji wręcz Cię oszołomią.

"Jeśli chcesz być tym, kim nie jesteś, to musisz być niezadowolony z tego, kim jesteś."
św. Augustyn

 

Nimniejszy artykuł jest fragmentem darmowego e-booka: Tytuł: Pociąg do sukcesu, Autor: Krzysztof Piotr Łasica. Zachęcam do odwiedzenia strony wydawcy: zlote-mysli.pl oraz do pobrania całego e-booka: pobierz

Zmieniony ( 20.08.2010. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Cytat dnia



"Nasza życiowa energia jest niewyczerpana."


© 2024 Życiowy Sukces :: Joomla! i Joomla! IE jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.